Hedret medarbeidere med til sammen 315 års tjeneste
11 ansatte ble hedret for 25 års tjeneste og én for 40 års tjeneste da Ås kommune inviterte til årets påskjønnelsesarrangement.
Til sammen representerer jubilantene 315 års innsats for innbyggere, kolleger og lokalsamfunnet i Ås.
_crop.png)
Årets jubilanter
25 år i Ås kommune
- Geir Låche, eiendomsforvaltning
- Marianne Borgan, barnehage
- Bente Svevad Brune, Moer sykehjem
- Eva Merete Lunde, plan, bygg og geodata
- Bente Nordli Sperlin, folkehelse
- Maria Reneflot, Nordbytun ungdomsskole
- Delia Bredal, Nordbytun ungdomsskole
- Lene Asbjørnsen, hjemmetjenesten
- Lotte Andresen, barnehage
- Aina Heistad, hjemmetjenesten
- Tore Skovdahl, Rustad skole
40 år i Ås kommune
- Randi-Merethe Olsen, hjemmetjenesten
.png)
Assisterende kommunedirektør Stein Evensen
Årets arrangement samlet medarbeidere fra ulike deler av kommunen til en hyggelig markering med taler, utdeling av personlige hilsener, god mat og kulturelt innslag.
Assisterende kommunedirektør Stein Evensen åpnet markeringen med å trekke frem hvor mye erfaring og historie som ligger bak slike milepæler.
– Bak alle disse timene ligger tusenvis av møter med innbyggere, kolleger, barn, unge, foreldre og eldre som har fått hjelp, støtte eller service fra kommunen. Det er den delen av regnskapet som betyr mest.
.png)
Varaordfører Annett Hegén Michelsen
Varaordfører Annett Hegén Michelsen takket jubilantene for innsatsen de har lagt ned gjennom mange år og understreket hvilken rolle medarbeiderne spiller i utviklingen av kommunen.
– Jeg er glad for å ha dere med videre på laget. Jeg verdsetter den innsatsen, kompetansen og profesjonaliteten dere representerer og bidrar med hver eneste dag på jobb.
.png)
HR- og organisasjonssjef Anne Birgitte Wangensteen
HR- og organisasjonssjef Anne Birgitte Wangensteen pekte på betydningen av å stoppe opp og markere viktige milepæler.
– Markeringer gir oss anledning til å takke og rette oppmerksomheten mot mennesker som virkelig fortjener det. I dag er det dere som har stått i sentrum.
I sin avslutning oppfordret Wangensteen jubilantene til å ta vare på dagen og anerkjennelsen de hadde fått.
– Ta med dere de gode ordene dere har fått i dag. Jeg håper også at tiden har fått lov til å stoppe litt opp, og at dere kan ta med dere denne dagen videre som et godt minne.
Ås kommune gratulerer alle jubilantene og takker for den viktige innsatsen de har lagt ned gjennom mange år.
.png)
Lina Guldager sang og spilte keltisk harpe
Sist oppdatert
