Anleggsarbeider i Brekkeveien og parkeringsplass på vestsiden av jernbanen
Ås kommune jobber for tiden med å reetablere Brekkeveien, Moerveien og tverrveien mellom de etter etablering og sanering av VA-ledninger i området.

Ås kommune jobber for tiden med å reetablere Brekkeveien, Moerveien og tverrveien mellom dem etter etablering og sanering av VA-ledninger i området.
Fortau og asfaltering i Brekkeveien og Moerveien
Fortau på vestsiden av Brekkeveien er nå satt i stand med unntak av asfalt, slik at dette igjen kan benyttes av myke trafikanter. Fortau på østsiden av Brekkeveien er midlertidig stengt. Asfaltering av eksisterende veiareal vil foregå i uke 26 og 27.
Ny flomvei og endret innkjøring til parkeringsplassen
Videre skal flomvei i tråd med områdereguleringsplanen etableres fra Brekkeveien østover mot jernbanen, og så sørover. Området som er markert i blått, berøres i denne omgang.
Parkeringsplassen på vestsiden av Ås stasjon vil fortsatt opprettholdes frem til utbygging i felt BS8 og G14 påbegynnes, men den vil få en ny avkjørsel lenger sør enn dagens innkjørsel, markert med gul pil på kartet under. Eksisterende avkjørsel nord på parkeringsplassen vil utgå når ny adkomst etableres. Adkomst til taxiplassene vil foregå over parkeringsplassen, markert med tynn gul pil på kartet under.
Redusert kapasitet på parkeringsplassen
Arbeidene på parkeringsplassen vil foregå frem til og gjennom fellesferien. Det er behov for å senke kantstein i deler av øya mellom parkeringsplassene og på fortau sør for plassen. Dette vil medføre at kapasiteten reduseres med opptil 12 parkeringsplasser i perioden.
Vi ber alle som benytter parkeringsplassen om å respektere avsperringer og midlertidig skilting, og være oppmerksomme på at dette vil endre seg i løpet av anleggsperioden. Vi ber også reisende vurdere behovet for å kjøre til toget mens arbeidet pågår.
Parkeringsplassene hvor ny innkjøring etableres, vil permanent utgå.
Arbeid på grusplassen bak driftsbygget
I løpet av juli og august vil grusplassen bak kommunens driftsbygg justeres og kobles sammen med flomvei etablert øst for NEO-kvartalet.
Reparasjon av fjernvarmenettet
Det er samtidig behov for en reparasjon av fjernvarmenettet. Dette medfører at fortau sør for parkeringsplassen vil graves opp i samme tidsperiode.
Vi oppfordrer myke trafikanter til å benytte fortau på vestsiden av Brekkeveien opp til nytt fotgjengerfelt. Dette etableres utenfor tannlegen i Brekkeveien 7.
Sist oppdatert
