Om planforslaget
Tiltakshaver er Studentsamskipnaden i Ås og planfaglig konsulent er Sweco Norge AS samt Dyrø og Moen Arkitekter.
Reguleringsplanen legger til rette for ombygging av og fortetting i nordre del av eksisterende studentbebyggelse på Pentagon, vest for Ås sentrum. Planforslaget innebærer at eksisterende blokkbebyggelse fra 1960-tallet (Hus ABC, IJ og GH) ombygges og påbygges, samt at det oppføres 7 nye blokker.
Området har i dag 306 hybelenheter. Etter utbygging vil antallet studentboliger øke med 490 hybelenheter, hvilket gir et samlet antall på ca. 796 hybelenheter.
Klageadgang og erstatning
Vedtaket kan påklages innen tre uker fra kunngjøringsdato. Det er tilstrekkelig at klagen er postlagt innen fristens utløp. Klagen skal sendes skriftlig til Ås kommune, Plan, miljø og næring, postboks 195, 1432 ÅS eller elektronisk til post@as.kommune.no.
Klagen skal være undertegnet, angi vedtaket det klages over, angi den eller de endringer som ønskes og være begrunnet. Dersom det ønskes at gjennomføringen av tiltaket stoppes til klagen er avgjort, må det legges ved en egen begrunnelse for dette. Det vises til plan- og bygningsloven § 1-9, til forvaltningsloven §§ 28-33 og til retningslinjene i forvaltningsloven kapittel VI.
Det kan kreves erstatning som følge av reguleringsplan. Krav om erstatning eller innløsning må fremsettes senest tre år – 3 år – etter denne kunngjøringen, jf. plan og bygningsloven §§ 15-2 og 15-3.
Vedtaksdokumenter
Alle plandokumentene kan leses på Arealplaner.no, under fanen “Planbehandlinger” .